Harita
Takip Edin
Eskişehir Odunpazarı Turu Hızlı Trenle
Günübirlik
Öğle Yemekli
GEZİLECEK YERLER
Odunpazarı Evleri,Kurşunlu Cami ve Külliyesi,Lüle Taşı Müzesi,Çağdaş Cam Sanatları Müzesi,Atlıhan El Sanatları Çarşısı,Kentpark,Devrim Arabası,Sazova Bilim ve Kültür Parkı
0.00
TANITIM

Hızlı gidiyor daha çok geziyoruz. Sabah 09.00 treni ile gidiş akşam 19.30 treni ile dönüş

Nakit 115 TL - Kredi kartı tek çekim 125 TL - Kredi kartı 5 taksit 135 TL (Axess - Worold - Bonus kart)

 

AXESS - BONUS - WORLD KARTLARINIZA VADE FARKSIZ 5 TAKSİT YAPIYORUZ  

TUR PROGRAMI
Eskişehir Odunpazarı Kentpark Sazova Cam Sanatları Müzesi

Saat 08.30'da Ankara garı önünde buluşuyoruz, saat 09.00'da Yüksek Hızlı Tren ile Eskişehir'e hareket ediyoruz. Saat 10.30 civarı Eskişehir Tren Garı'na varıyoruz ve bizi bekleyen özel aracımıza (kişi sayısına göre minibüs veya otobüse) binerek Eskişehir gezimize başlıyoruz.

İlk olarak Odunpazarı bölgesine geçerek Kurşunlu Cami ve Külliyesini ziyaret ediyoruz. Ardından Külliye içerisinde bulunan Lületaşı müzesini, cam sanatları atölyesini ve cam fırınının bulunduğu galerileri geziyoruz. Dileyen konuklarımıza kısa bir süre Lületaşı alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Gezi sonrasında alışveriş için restorasyonu yapılmış eski bir han sahip olan Atlıhan El Sanatları Çarşısına geçiyoruz ve serbest zaman veriyoruz.

Alışveriş molasının ardından Türkiyenin ilk modern cam müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ne gidiyoruz. Bu müze, farklı ülkelerden sanatçıların eserlerinin bulunduğu, çok değerli ve göz alıcı bir müze - sergi merkezi. Akabinde Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi'ne geçiyoruz. Müze ziyaretlerimiz sonrası öğle yemeği için Kentpark'a gidiyoruz. Yemek sonrası kentpark gezimizden sonra Sazova Bilim ve Kültür Parkına geçerek burada nostaljik küçük trene binip parkı geziyoruz. Ardından park içerisinde sizlere serbest zaman veriyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zaman içerisinde şatoyu veya St. Maria gemisinin birebir kopyası olan maketini ziyaret edebilirler. Aracımızla Türkiye`nin yerli imalat ilk arabası olan, Devrim arabasını görmeye gidiyoruz. Devrim'i fotoğrafladıktan sonra şehir merkezine dönüyoruz, rehberimizin belirleyeceği saatte kadar Porsuk Çayı üzerinde Köprübaşında serbest zaman veriyoruz.

Eskişehir Tren Garı'na hareket ediyoruz. Saat 19.30'da Yüksek Hızlı Trenle Ankara`ya hareket ediyoruz. Saat 21.00 civarında Ankara tren garına varıyoruz. Bir başka Ayakizi Turizm gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.

HAREKET YERLERİ
Saat 08.30'da Ankara garı önünde buluşuyoruz, saat 09.00'da Yüksek Hızlı Tren ile Eskişehir'e hareket ediyoruz.
ÖNEMLi NOT
(Yurt içi turlar için geçerlidir)
Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 15-17 kişide özel dizayn minibüs ile, 18-31 kişide lüks küçük otobüs ile, 31 kişinin üstünde ise 46 kişilik otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda ( min.15 Kişi ); konaklamalı turlarda minimum 3 gün önceden, günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir. Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
Tarih Kişi Başı Tek Kişilik Oda Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk

Kahvaltı
Trendeki yiyecek ve içecekler
Menü dışında alınacak içecekler
Müze giriş ücretleri,
Porsuk çayı üzerinde bot - tekne - gondol turu
Kişisel harcamalar ücrete dahil değildir

YHT ile Ankara - Eskişehir - Ankara ulaşımı
Özel araç ile Eskişehir içinin gezilmesi
Öğle yemeği (çorba, çibörek, salata, ayran, su, çay)
Belirtilen yerlerin gezilmesi
Ayakizi Turizm rehberlik hizmeti dahildir

Tur Hakkında Düşünceleriniz
Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı{{ZIYARETCIDEFTERI}}